Svatba v zimě

Jak na svatbu, když venku poletují sněhové vločky a rtuť teploměru padá
Bezpečnost a komfort na prvním místě
Sněhurka byla jen jedna a taky se mohlo stát, že princ by nestihl přijet včas.
Přestože obvyklá svatební sezóna spadá do letních měsíců, najdou se i takoví milovníci zasněžené krajiny, že se rozhodnou svůj svatební den umístit právě do zimních měsíců. Pochopitelně jsou i případy, kdy k takovému rozhodnutí vedou osobní nebo rodinné okolnosti. Ať už je vaše motivace jakákoliv, zima nabízí nádherné kulisy pro svatební den. Základním předpokladem proto, abyste si mohli užívat návratu do vytopeného sálu a neodnesli pohyb venku zápalem plic, je připravit se na chlad venku. Ženichův oblek, natož pak nevěstiny šaty, nejsou zrovna ukázkovým kouskem zimního oblečení. Proto mějte na paměti, že základem úspěšné svatby v zimě je zůstat co nejvíc v teple. Oželte vnější formu a sáhněte do svého šatníku pro teplou bundu a hřejivou šálu. Nezapomeňte při tom ani na rukavice! To všechno mírou vrchovatou platí také pro focení novomanželských portrétů v zimě. Snímky, které obdivujete v katalogu šatů vznikají tak, že novomanželé odkládají svou teplou výbavu těsně před snímkem a po odfocení se rychle vrací do bezpečí zimního oblečení. Rozhodně tady není místo pro nějaké hrdinské kousky.
Výběr místa
Dobré kulisy jsou zárukou skvělých snímků.
Při výběru vhodného místa pro svatební snímky novomanželů se řiďte především aktuálním počasím. Pokud máte štěstí, že vámi vybraný den leží venku sněhová pokrývka (případně předpověď počasí tomu nasvědčuje), vybírejte spíše otevřenou krajinu, ve které vyniknou bílé pláně. A jestli máte možnost si vybrat zasněžené vrcholky hor na pozadí, běžte do toho! Při výběru vhodného místa nezapomeňte na příjezdovou cestu. Jak zmiňuji v článku o výběru místa pro svatební focení, ne každé krásné místo je dostupné v rámci svatebního dne. A pokud vám zima nadělí suchou zimu? Poohlédněte se například po uličkách města! Kontrast nevěstiných šatů a ztlumených kulis města vypadá na snímcích neodolatelně. Je-li váš konkrétní případ spíš z nouze ctnost, tedy že jste k výběru zimních měsíců pro vaši svatbu byli spíše "donuceni" okolnostmi a zimě příliš neholdujte, popřemýšlejte o interiérové variantě novomanželských snímků. Zkušený fotograf vykouzlí zajímavé snímky i v hotelovém interiéru nebo na schodišti k sálu. Pravda, na snímcích nebudou zrovna poletovat vločky, zato ale zůstanete v teple. A jak na snímky v exteriéru? Od toho je tady posvatební focení, které vám po dohodě s fotografem umožní pořídit snímky téměř na libovolném místě.
Tempo
Ani děda Mráz nebude venku déle, než je nezbytně nutné.
Když už tedy víme, jak se na focení venku přichystat, i jak vybrat vhodné místo pro snímky, je na místě se podívat i na časování takového focení. Z tohoto hlediska jsou důležité dvě věci. První z nich je hodina focení. V zimních měsících, kdy jsou dny velmi krátké, se soumrak dostavuje klidně kolem 4 hodiny odpolední, což při běžném harmonogramu svatebního dne vyžaduje, aby se focení novomanželů naplánovalo těsně po slavnostním obědě. Druhým důležitým bodem je tempo, jakým se fotí. I přes veškerou snahu o udržení v teple (termosku s čajem nevyjímaje), se brzy dostaví pocit chladu a proto je třeba k focení přistupovat plánovaně a relativně svižně. Tady je na místě zmínit výhodu předsvatebního focení, které novomanželům přináší také zkušenosti s pózováním před objektivem, takže focení v den svatby pak jde mnohem snáz.
Zaujala vás možnost předem získat zkušenosti s párovým focením? Podívejte se na několik výhod, které vám přináší předsvatební focení.

Další příspěvky v této sekci