Problematika různého způsobu zpracování je podstatně složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Nejen, že vnímání barevnosti a atmosféry jednotlivých snímků je čistě subjektivní, dojem ze snímků navíc silně závisí na faktorech, které na první pohled nemusí být zřejmé. Těmi je například ořez (čtvercový formát Instagramu versus klasický obdélníkový formát 2:3), zobrazovací médium (mobilní telefon vs. tablet vs. počítač), kalibrace zobrazovacího média, aktuální světelné podmínky (pro zajímavost si srovnejte totožný snímek za denního osvětlení a při žárovkovém světle) a v neposlední řadě také umístění snímku v elektronickém prstoru (např. Facebook používá velmi silnou kompresi obrazu s barevnou hloubkou pouhých 6 bitů na barvu).
Dlužno také podotknout, že orientace podle instagramových příspěvků (či obecně podle příspěvků na sociálních sítích) může být velmi zavádějící. Na Instagram je možné pohlížet jako na obrazovou cukrárnu, jejíž úkolem je zachytit pozornost odběratele při scrolování příspěvky a tuto pozornost udržet. Ve snaze obstát v tvrdé konkurenci tak část přispivatelů legitimně volí intenzivní úpravu snímků, která by při běžném zobrazení neobstála pro svou přílišnou sílu (srovnejte napříkla vynikajícího kolegu Kamila a totožný příspěvek na webu a Instagramu).
Než se tedy rozhodnete pro konkrétní úpravu snímků z vaší svatby, neváhejte navštívit web vybraného fotografa, kde zpravidla prezentujeme snímky ve formě, která se dostává k vám, klientům. Mému vidění svatby, jakožto veselé, radostné události, odpovídá zpracování metodou „Modern“. Ostatně všechny snímky, které na tomto webu vidíte v klientských svatbách či v portfoliu, jsou zpracovány touto metodou. Pokud si nicméně přejete jiný způsob zpracování ze zde prezentovaných metod, není to žádný problém. Klidně se na tuto možnost zeptejte v rámci naší předsvatební schůzky.